post

Zakończenie drugiej rundy AHL

Meczem z Hockey Club Poznań zakończyła się druga runda Amatorskiej Hokej Ligi. Wicelider AHL nie miał takiej łatwej przeprawy jak przy ostatnim spotkaniu obydwu drużyn. Tym razem Wilki stawiły opór od pierwszego gwizdka, raz po raz przejmując inicjatywę. Po pierwszej tercji, w której wynik zmieniał się dynamicznie HCP prowadziło 4:3. Remisowa druga tercja sprawiła, iż nadal widniał wynik na korzyść poznaniaków 5:4. Świetna gra w obronie oraz znakomity strzał Marcina Smolicha zapewnił Wilkom 1 punkt do ligowej tabeli. Wynik mógłby być jeszcze lepszy gdyby udało się wykorzystać licznie zdobywane przez Wilki przewagi.

W meczu punktowali: Leszek Górecki (2G, 1A), Michał Zborowski (2A), Marcin Smolich (1G), Dawid Smolich (1G), Szymon Wielgosz (1G), Witold Szulc (1A), Tomasz Garsztka (1A).

Remis sprawił, że Wilki awansowały na 3 miejsce Amatorskiej Hokej Ligi. Tylko jednym punktem wyprzedziły Krokodyle Poznań.