post

START PUCHARU AHL

Na inauguracje Pucharu Amatorskiej Hokej Ligi Wilki podejmowały drużynę Hockey Club Poznań. Podobnie jak w ostatnim spotkaniu obydwu drużyn gra była zacięta i wyrównana. Wilki, głównie za sprawą świetnie dysponowanego tego wieczoru Witolda Świerczka (2G, 1A), po pierwszej tercji prowadziły 2:1. Chaotyczna momentami gra oraz błędy sprawiły, że w drugą tercję przegraliśmy 0:3. Wygrana 2:1 trzecia tercja nie wystarczyła by ostatecznie zespół mógł cieszyć się z wyniku meczu. Bramki w tej tercji zdobył Jakub Pietrzak oraz Dawid Smolich.

Losy meczu rozstrzygnęły się szczęśliwym zagraniem zawodnika HCP w ostatnich minutach meczu. Piotr Marciniec zagrywając krążek przed bramkę trafił w bok parkana, ten zaś po odbiciu trafił do bramki. Dzięki temu zagraniu mecz zakończył się wynikiem 4:5 a pierwsze ligowe punkty powędrowały do Hockey Club Poznań.
W tej sytuacji trudno winić, znakomicie broniącego dostępu do wilczej bramki Dawida Socałę. Wielokrotnie ratował on drużynę wybraniając rajdy 1 na 1 poznańskich zawodników.

Rozgrywki Pucharu Amatorskiej Hokej Ligi rozgrywane są systemem ligowym, mecz i rewanż. Wilki staną więc jeszcze przed okazją zrewanżowania się przeciwnikowi.

W meczu tym po raz drugi w historii Klubu Hokejowego Wilki, w oficjalnym ligowym meczu wystąpiła kobieta, Anna Chilomer. Pierwszą zawodniczką broniącą barw Wilków była Wiktoria Jakubowska.