O NAS

Klub Hokejowy Wilki powstał 20 sierpnia 2008 r. z inicjatywy miłośników hokeja na lodzie ze Śremu, Dolska i Kościana. Zebrani tego dnia w Krzywiniu postanowili utworzyć organizację – klub sportowy w rozumieniu przepisów ustawy o kulturze fizycznej. Pomysłodawcą oraz iskrą do powstania klubu był Leszek Górecki, który 8 lat wcześniej stworzył nieformalną drużynę hokejową „Śremskie Wilki” oraz zaprojektował jej logo. Siedzibą Klubu stał się Kościan, z uwagi na powstałe tam w 2006 r. i jedyne w regionie lodowisko.

Obecnie Klub Hokejowy Wilki to organizacja przyjęta w poczet członków Polskiego Związku Hokeja na Lodzie (od 2011 r.). Zmianie uległo logo, teraz na piersiach każdego członka klubu widnieje logo – emblemat wilka, autorstwa amerykańskiego grafika Jasona Villanti (REDPIN DESIGN), który bezpłatnie udostępnił swoją pracę. Klub brał udział w rozgrywkach amatorskich, jak również półprofesionalnych – ostatniego szczebla rozgrywkowego PZHL, początkowo II, później III Ligi Hokeja na Lodzie. Drużyna od początku nastawiona jest na popularyzację i propagowanie hokeja na lodzie w regionie, organizując zajęcia treningowe dla seniorskiej drużyny, turnieje amatorskie hokeja na lodzie ale również prowadząc zajęcia szkółek łyżwiarskich oraz hokeja na lodzie dla najmniejszych adeptów dyscypliny.

Wieloletnie działania klubu przysporzyły mu wielu przyjaciół, pomiędzy którymi są takie nazwiska jak: Henryk Gruth, Mariusz Czerkawski, Leszek Laszkiewicz, Gabriel Samolej, Jarosław Byrski, Wiesław Jobczyk.

W szeregach Wilków występują zarówno zawodnicy z przeszłością hokejową, jak i zupełni amatorzy. Nie prowadzimy żadnego naboru, ponieważ każdego kto chce rozpocząć swoją przygodę z hokejem przyjmiemy z otwartymi ramionami.

Klub Hokejowy Wilki
ul. Traugutta 7/6, 64-000 Kościan
nr regon: 3009603920000
nr rachunku bankowego: 91 8666 0004 0101 0286 2000 0001
Prezes Klubu Hokejowego Wilki
Leszek Górecki
I v-ce Prezes Klubu Hokejowego Wilki
Marcin Smolich
II v-ce Prezes Klubu Hokejowego Wilki
Tomasz Garsztka
Skarbnik
Paweł Kaźmierczak
I Trener drużyny
Wojciech Majkut
II Trener drużyny
Witold Świerczek
Kierownik drużyny
Szymon Wielgosz