post

Wysoka wygrana z Krokodylami

Wysokie zwycięstwo w kolejnym meczu Pucharu Amatorskiej Hokej Ligi zaliczyli hokeiści Klubu Hokejowego Wilki. Tym razem w polu pokonanych zostawili drużynę Krokodyle Poznań 11:2 (3:0, 4:1, 4:1). Na szczególne wyróżnienie zasługują strzelcy hat trick-ów: Dawid Smolich (3G) i Dawid Wilk (3G). Dla tego drugiego były to pierwsze bramki dla Wilków po przejściu, właśnie, z Krokodyli Poznań. Pierwsze kamienie milowe w swoim piątym meczu w karierze zdobył Karol Konieczny (1G,1A), to jego pierwsza bramka i pierwsza asysta. Debiutujący w obecnym sezonie Karol Konieczny to uczestnik szkółek łyżwiarskich i hokejowych organizowanych na śremskim lodowisku. Swojego gola oraz asystę zdobył również Marek Nowacki, zasłużony zawodnik Wilków z okresu lat 2008-2014, który zdecydował się na powrót do macierzy po występach w Klubie Hokejowym Dolsk i Krokodylach Poznań.

Wynik otwarły, po samotnych rajdach na bramkę przeciwnika, trafienia Leszka Góreckiego (2G,2A) i Dawida Smolicha. Przed zakończeniem pierwszej tercji swoją pierwszą bramkę w meczu zdobył Dawid Wilk. Wilki grały pewnie, cały czas kontrolując przebieg spotkania.

Druga tercja to konsekwentna gra i kolejne bramki, najpierw z dobitki strzału Karola Koniecznego bramkę zdobywa Marek Nowacki. Ten chwilę później, długim podaniem, wykłada krążek Leszkowi Góreckiemu, który w sytuacji sam na sam pokonuje bramkarza Krokodyli. Strzelanie Wilków przerywa bramka Mirosława Jabłońskiego, który nieznacznie zmniejsza rozmiary porażki na 5:1. Kolejne bramki to efektowna bramka z bekhendu Karola Koniecznego po podaniu Marcina Smolicha (2A) oraz z najbliższej odległości Dawida Wilka, po rozegraniu wznowienia i asystach Witolda Świerczka (1G,3A) i Leszka Góreckiego.

Dwa trafienia Dawida Smolicha rozpoczynają ostatnią odsłonę meczu, w którym, pomimo jednego potknięcia, Wilki nie traciły inicjatywy. Końcówkę meczu, potężnym strzałem „w okienko” a późniejszą asystą okrasił Witold Świerczek. Asysta przyznana została po tym, jak Dawid Wilk zmienił trajektorię krążka tuż przed bramką Krokodyli.

Realizacja założeń taktycznych, wytyczonych przez Sergieja Smolenko, pozwoliła na zebranie solidnego plonu z ciężkiej pracy całej watahy. W ten sposób zakończyła się pierwsza runda Pucharu AHL. Obecnie Wilki zajmują drugą pozycję, tuż za Mamutami Poznań, z którymi straciły punkty w bezpośrednim pojedynku. Przed Wilkami runda rewanżowa, która rozpocznie się właśnie spotkaniem z Mamutami. Więcej informacji w zakładkach: terminarzu Pucharu AHL i tabeli Pucharu AHL. Punktację kanadyjską każdego z zawodników śledzić można w linku: statystyki Pucharu AHL.