post

PTH zwyciężone

Pierwszy w karierze hat trick Pawła Kaźmierczaka (3G, 2A), pierwszy punkt Dawida Wilka (1A, 2PIM), po zmianie barw klubowych, jednak najważniejsze to pierwsze zwycięstwo z Poznańskim Towarzystwem Hokejowym Old Boys w rozgrywkach Pucharu Amatorskiej Hokej Ligi 7:3 (3:1, 2:0, 2:2). … i to w jakim stylu?!

Minionego wieczoru Wilki przystąpiły mocno zmotywowane do pojedynku. Być może to chęć zrehabilitowania się po nieudanym występie w pierwszym meczu Pucharu AHL z Mamutami Poznań 3:5 (0:2, 3:2, 0:1) spowodowała, że Wilki od pierwszego gwizdka grały składnie, skutecznie i energicznie.

W pierwszej tercji strzelanie rozpoczął Paweł Kaźmierczak, wykorzystując podanie Leszka Góreckiego. Chwilę później swoje pierwsze trafienie zanotował Dawid Smolich. Przeciwnik złapał jednak kontakt po bramce Darka Żaka. Wynik pierwszej odsłony na 3:1 ustalił, precyzyjnym strzałem w okienko, kapitan Leszek Górecki, który tym razem skorzystał z asysty Pawła Kaźmierczaka.

Druga tercja to świetna gra w obronie, „na zero z tyłu” ale też w ataku, bowiem Wilki powiększają przewagę o 2 gole. Najpierw trafia Paweł Kaźmierczak, wykorzystuje wrzutkę Dawida Smolicha oraz zamieszanie pod bramką by z najbliższej odległości pokonać Romana Sroczyńskiego. Drugą bramkę tej odsłony strzela Kajetan Kaźmierczak (1G) po podaniu, kolejno od Dawida Wilka i Marcina Smolicha (1A,2PIM).

Trzecia odsłona, remisowa, zmęczenie a w ich efekcie dwa błędy i dwie bramki przeciwnika. Jednak za każdym razem padała stosowna odpowiedź watahy. Najpierw Paweł Kaźmierczak kompletuje hat trick a później asystuje przy drugim trafieniu Dawida Smolicha (do pustej bramki), ustalając wynik 7:3.

Warto podkreślić, że świetny występ między słupkami zaliczył Aleksander Frąckowiak. Tego wieczoru dużo lepiej wyglądała też współpraca formacji ataku i obrony w grze defensywnej.