post

Wilczy zaciąg w dwumeczu z Zagłębiem Sosnowiec

W miniony weekend, dwumeczem z Zagłębiem Sosnowiec, swoje przygotowania do Mistrzostw Polski Amatorów Dywizji II rozpoczęła część Wilków, zasilających szeregi drużyny Chwiałka Hockey Team: Dawid Socała, Witold Świerczek, Szymon Wielgosz, Paweł Kaźmierczak, Dawid Smolich oraz Leszek Górecki. Dla pierwszych trzech będą to już drugie mistrzostwa bowiem uczestniczyli oni w ubiegłorocznej edycji MPA Dywizji III, które rozgrywane były w Bytomiu, gdzie wywalczyli awans do Dywizji II.

Mecz rozegrany w sobotni wieczór zakończył się wynikiem 9:4 (3:1, 3:3, 3:0) dla Chwiałka Hockey Team. Następnego dnia Zagłębie Sosnowiec zrewanżowało się gospodarzowi wygrywając spotkanie 3:4 (1:1, 2:2, 0:1).

W dwumeczu z utytułowaną drużyną Zagłębia Sosnowiec, która na co dzień rywalizuje w MPA Dywizji I, uczestniczyli Dawid Socała, Witold Świerczek (2G), Dawid Smolich (4G,2A), Paweł Kaźmierczak (1G,1A) i w jednym meczu Leszek Górecki (1G,2A). Piątkę Wilków uzupełniał ex Wilk Marek Nowacki, który dzięki wieloletniej grze w zespole wiedział doskonale jak wkomponować się w grę. Zdobycz punktowa naszych zawodników była imponująca, bo aż 8 z 12 bramek strzelonych sosnowiczanom były dziełem Wilków. Warto wspomnieć, iż Dawid Smolich w obydwu meczach został wyróżniony jako najlepszy zawodnik meczu.

Przed drużyną Chwiałka Hockey Team jeszcze kilka meczów sparingowych. Przygotowania potrwają do 27 kwietnia 2018 r. tj. do dnia rozpoczęcia turnieju MPA Dywizji II w Sosnowcu. Rywalizacja zakończy się finałami, które będą rozgrywane 29 kwietnia.